Władysław Bartoszewski – FUNDATOR

Były więzień obozu Auschwitz, współzałożyciel Rady Pomocy Żydom „Żegota”, żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski. Przewodniczący Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej oraz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Dwukrotny Minister Spraw Zagranicznych Rządu RP. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik ds. Dialogu Międzynarodowego. Fundator Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość, że Prof. Władysław Bartoszewski zmarł 24 kwietnia 2015 r.

dr Piotr M.A. Cywiński

Historyk. Doktor nauk humanistycznych. Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Członek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej a w latach 2000-2006 jej sekretarz. Członek wielu rad i gremiów zajmujących się pamięcią o obozach i ofiarach Trzeciej Rzeszy. Współtwórca Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Współtwórca i prezes Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Jacek Kastelaniec

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Montpellier. Przez wiele lat działał w organizacjach pozarządowych pracując na rzecz promowania demokracji i wspierania przemian politycznych w Europie Wschodniej. Współzałożyciel inicjatyw Wolna Ukraina i Wolna Białoruś. Współtwórca Fundacji Auschwitz-Birkenau oraz jej wieloletni Dyrektor Generalny.