Rada Fundacji Auschwitz-Birkenau obradowała 19 czerwca w Warszawie. Podczas posiedzenia przedłużona została kadencja Zbigniewa Nosowskiego oraz Marka Zająca, który ponownie został wybrany przewodniczącym Rady.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele państw-darczyńców wpierających Kapitał Wieczysty Fundacji Auschwitz-Birkenau spotkali się 28 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie na 6. posiedzeniu Komitetu Międzynarodowego Fundacji. W posiedzeniu wzięła także udział szefowa KPRM minister Beata Kempa, jak również członkowie Zarządu oraz pracownicy Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej...

20 czerwca w siedzibie kancelarii Weil, Gotshal & Manges w Warszawie obradowała Rada Fundacji Auschwitz-Birkenau. Głównym zadaniem Fundacji jest finansowanie konserwacji autentycznych pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej...

27 września 2016 r. członkowie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau odwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Rada kontroluje i opiniuje całość prac Fundacji. Zasiadają w niej osoby działające m.in. na rzecz zachowania pamięci o niemieckich nazistowskich zbrodniach, historycy, czy eksperci ds. finansów lub konserwacji. Część z nich jednocześnie zasiada także w Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej.

Czytaj więcej...

8 czerwca 2016 r. w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Finansowej Fundacji Auschwitz-Birkenau. Zadaniem komisji jest doradzanie zarządowi Fundacji w sprawach związanych z majątkiem, kontrola jego działań, a także opracowywanie założeń strategii inwestowania środków zgromadzonych na Kapitale Wieczystym.

Czytaj więcej...