Amerykański nauczyciel Theodore Kempinski został Konsulem Honorowym Miejsca Pamięci Auschwitz w Stanach Zjedoczonych. Będzie on wspierał działania podejmowane przez Dyplomację Pamięci Muzeum Auschwitz przede wszystkim w stanie Massachusetts.
20 czerwca w warszawskiej siedzibie KPMG, która od samego początku wspiera działania Fundacji, odbyło się 19. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau.
Firma Google wesprze rozwój projektu „Auschwitz in Front of Your Eyes”, dzięki któremu osoby z całego świata mogą zwiedzać tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem w trybie online. Dzięki finansowaniu w wysokości 1 miliona dolarów i wsparciu Google.org, filantropijnego ramienia Google, Miejsce Pamięci będzie rozwijać edukację o Auschwitz i Holokauście, by dotrzeć do ludzi na całym świecie i umożliwić dostęp osobom niepełnosprawnym, osobom z odległych obszarów i niezdolnym do podróżowania.
1 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się 14. Posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau, w którym udział wzięli przedstawiciele państw wspierających działania fundacji na rzecz zachowania Miejsca Pamięci Auschwitz. Oprócz spraw dotyczących konserwacji Miejsca Pamięci ważnym tematem rozmów była zbliżająca się 80. rocznica wyzwolenia Auschwitz.
Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia i Słowenia podpisały 25 stycznia w siedzibie UNESCO w Paryżu porozumienie w sprawie utworzenia nowej, wspólnej wystawy narodowej poświęconej obywatelom okupowanej Jugosławii deportowanym do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.